Незалежність - генетичний код українців

c_100_100_16777215_00___images_IMG_7274.JPG24 серпня 1991 року – День проголошення Незалежності України, який продовжив тисячолітню традицію державотворення в Україні з урахуванням природного права на самовизначення. Він став своєрідною точкою відліку нового етапу історії України.

Але становлення нашої країни відбувалося протягом багатьох віків.

За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на вільне і незалежне життя.

Попри всі незгоди та дискусії, попри всі складнощі на своєму шляху, Україна нарешті здобула довгоочікувану та жадану свободу.

23 та 24 серпня 2016 року з нагоди святкування 25-ї річниці проголошення Незалежності України в м. Олешки пройшов ряд масштабних святкових заходів.

Святкування розпочалося 23 серпня з урочистого зібрання у великій залі Центру культури та дозвілля під час якого представники влади міста та району привітали всіх присутніх з ювілейною датою.

«Сьогодні вранці ми урочисто підняли Державний Прапор України – символ нашої держави, нашої незалежності. Символ нашої віри в краще майбутнє. Я дякую Богові і матері за те, що народився в Україні – державі, яка багата своєю природою, багата надрами, але, мабуть, найбагатша – людьми. Людьми-трудівниками, які цінують і поважають свої традиції. За це вам спасибі, тому що держава починається з кожного з нас», - підкреслив у своєму виступі перший засутпник голови Олешківської райдержадміністрації Костянтин Буганов.

Тож, з нагоди 25-ї річниці незалежності України кращих представників Олешківського району було нагороджено відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України», грамотами та подяками районної державної адміністрації.

По завершенню офіційної частини на глядачів чекало театралізоване дійство «Як Київська Русь Україною стала».

Глядачі мали змогу згадати весь нелегкий тернистий шлях, який довелося подолати українському народу у становленні своєї державності,найважливіші події та визначні постаті в історії України, які пов’язані з боротьбою за свободу, незалежність та єдність наших земель.

Сам концерт складався з 5-ти блоків, кожен з яких висвітлював один з етапів становлення української державності, зокрема: козацька держава, незламний борець за свободу нашого народу Т.Г. Шевченко, радісні миті проголошення соборності нашої країни, а також жахи Голодоморів та Другої Світової війни, тріумф проголошення Незалежності України. Глядачі наново пережили події Майдану та знову усвідомили весь жах війни на Сході.c_100_100_16777215_00___images_IMG_6693.JPGc_100_100_16777215_00___images_IMG_6975.JPG

У кінці заходу відбулося урочисте покладання квітівдо пам’ятного знаку борцям за свободу, незалежність та суверенітет України в пам’ять всіх славних синів та дочок України, хто ціною власного життя здобував Незалежність України.

24 серпня на центральній площі міста усіх жителів та гостей Олешок чекала різноманітна та насичена програма: дитяча конкурсно-ігрова програма «Ми – велика, єдина родина – уся наша Україна», бібліотечна акція «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», виставка квіткових панно «Поетична палітра України», майстер-клас від шеф-кухаря ресторану «Пан Атаман» для жителів міста, виставка виробів майстрів народно-ужиткового мистецтва «Свій талант, моя країно, я кладу тобі до ніг», святковий концерт, присвячений 25-ій річниці Незалежності України «Народжені бути вільними». Також  під час концерту всі бажаючі мали змогу прийняти участь в акції «Символи України», під час якої жителі та гості м. Олешки своїми руками намалювали велике панно, на якому зображені довічні символи України: калина, що є деревом українського роду; дубове листя – символ здоров'я, довголіття і військової доблесті та величний тризуб.c_100_100_16777215_00___images_IMG_7113.JPG

Уся програма свята, була насичена патріотизмом, запалом та шаленою енергією. У програмі святкового концерту глядачів вітали найкращі аматори Цюрупинського Центру культури та дозвілля, Великокопанівського сільського будинку культури, Брилівського сільського будинку культури, Добросільського сільського клубу та Солонцівського сільського будинку культури.c_100_100_16777215_00___images_IMG_7271.JPGc_100_100_16777215_00___images_IMG_7121.JPGc_100_100_16777215_00___images_IMG_7353.JPG

Кульмінацією свята стало підняття державного прапору на повітряних кульках у небо.c_100_100_16777215_00___images_IMG_7551.JPG

Саме любов до України стала рушійною силою найвагоміших досягнень нашої країни, у тому числі і здобуття Незалежності, що відбулося завдяки тому, що у серцях кожного українця запалав вогонь палкого кохання до своєї держави.