Страховий стаж необхідно контролювати

c_100_100_16777215_00___images_46(2).jpgЗаконом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено: страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. З 1 січня 2018 року 3723 х 22%=819,06 грн.

Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша мінімального розміру, страховий стаж обчислюється пропорційно заробітній платі та становить неповний місяць.

Коли з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників, виплачує заробітну плату «в конвертах» без сплати страхових внесків, нарощує заборгованість як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків, то періоди, за які не сплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

Із 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто, з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє людині контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати внесків.

Контроль можна здійснювати не відриваючись від монітора персонального комп’ютера через Веб-портал Пенсійного фонду України або особисто звернутися з паспортом та реєстраційним номером облікової картки платника податків до управління ПФУ та отримати форми ОК-5, ОК-7.