Новини

Медичні огляди працівників як захід профілактичної роботи.

c_100_100_16777215_00___images_855(1).jpgЗгідно статті 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити і організувати проходження попереднього (під час прийому на роботу працівника)  та періодичних( під час трудової діяльності) медичних оглядів своїх працівників, які зайняті на тяжких роботах та на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці або таких, де є потреба в професійному доборі, щорічно обов’язковий медичний огляд для осіб у віці до 21 року.

Як показує статистика, за останні три роки на підприємствах і організаціях  Олешківського та Голопристанського районів від поганого стану здоров’я вмерло 6 осіб. За даними судової - медичної експертизи усі ці працівники вмерли внаслідок різкого погіршення стану здоров’я, усі ці випадки за результатом розслідування визнані не страховими, тобто непов’язаними з виробництвом. Ця інформація  говорить про те, що як роботодавець, так і самі працівники відносяться до свого здоров’я , м’яко кажучи,  безвідповідально. Особливо це стосується працівників віком від 40 до 60 років. У цей період в організмі людини проходять переломні фізіологічні процеси, які зумовлені неправильним харчуванням, перевантаженнями на роботі та вдома, неправильним режимом відпочинку, психологічними перевантаженнями на роботі та у побуті та іншими  негативними  факторами, які впливають на стан здоров’я людини.

         Тому вище вказаній категорії працюючих у цьому віці необхідно приділяти своєму здоров’ю та самопочуттю набагато більше уваги, ніж значно молодшим колегам по роботі. Необхідно регулярно проходити  обстеження у лікарні і визначати  свій фізичний стан здоров’я на основі проведених аналізів та висновків лікарів.

Згідно тієї ж ст.17 ЗУ «Про охорону праці» вказано :

- роботодавець зобов’язаний забезпечити за рахунок підприємства позачерговий медичний огляд працівника  за його заявою, якщо він рахує, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці;

- по своїй ініціативі, якщо стан здоров’я працівника не дозволяє йому виконувати свої посадові обов’язки.

Часто працівник,  який почувається  погано, прийшовши в лікарняний заклад, стикається з таким негативним явищем,  як черга до лікаря. Багато хто, махнувши рукою, залишає лікарню фактично не вияснивши  нічого про свій стан здоров’я, роблячи  при цьому ще один крок до небезпеки літального наслідку. Тільки фахове  обстеження у лікарні може дати повну картину стану здоров’я.

            Лікар на основі результатів обстеження  призначає  ефективне лікування хворого, що дає шанс на видужання та уникнення смертельного наслідку.

          Ще хочу звернути увагу на те, що усі застраховані  працівники підприємств, установ та  організацій, фізичні особи підприємці, які мають найманих працівників та фізичні особи підприємці, які забезпечують себе особисто роботою ( не мають найманих працівників), особи добровільно застраховані у Фонді соціального страхування України, які  вчасно сплачують єдиний соціальний внесок, мають соціальний захист  у випадках втрати працездатності в результаті нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, у разі тимчасової втрати працездатності в тому числі  і по догляду за дитиною, а також під час вагітності і пологів, у разі смерті застрахованої особи чи члена її сім»ї, відшкодування витрат на медичну та соціальну реабілітацію.

 

Страховий експерт Олешківського

відділення УВД ФСС України в

Херсонській області                                                                                    О.В.Козир