Новини

"НЕМА ПЕРЕВОДУ ДОБРИМ ЗВИЧАЯМ НАРОДУ"

c_100_100_16777215_00___images_81(2).jpgЯк всім відомо, у нашого народу є багато свят з чудовими традиціями. Але, напевно, немає більш веселого, позитивного і загальнонародного свята, ніж свято початку весни – Масляна - справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні.

В цьому році це свято припадає на 18 лютого. А відзначається з 12 по 18 лютого. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

В ці дні прийнято ходити в гості та пригощатися млинцями. Саме тому сьогодні ми запросили на чаювання до читальної зали КЗ Олешківська центральна районна бібліотека гостей - студентів університету III віку Олешківського районного територіального центру соціального обслуговування та працівників культури.

Особливе зацікавлення присутніх викликала історія виникнення та символізм одного з найстаріших свят українського народу – Масляної. До уваги учасників заходу було представлено презентацію «Нема переводу добрим звичаям народу» з відео-показом «Як святкували Масляну наші предки» та «Історія виникнення млинців».

З метою популяризації літератури про українські обряди та традиції було проведено бібліографічний огляд «Звичаї українського народу».

З представленими виданнями більш докладніше гості ознайомилися під час перегляду книжкової виставки-інсталяції «Намисто звичаїв».

В гарному настрої, під час невимушеної, дружньої розмови запрошені смакували млинцями з домашнім варенням та медом, ділилися власними секретами приготування цієї смачної української страви.

Несподіваним гостем святкових посиденьок став візит Олега Васильовича Олексюка – поета, прозаїка, нашого земляка, який охоче погодився на запрошення ведучої приєднатися до святкування. Поет порадував присутніх своєю творчістю, продекламувавши ліричні вірші.

Тож, масляничні звичаї своїх предків ми, дорослі, успадкували. Тепер залишилося їх зберегти та передати своїм дітям.

Любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру! Та святкуймо наші рідні тисячолітні свята!

Джерело