Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

c_100_100_16777215_00___images_88(4).jpgШановні громадяни!

Щороку 15 лютого ми відзначаємо День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведення військ радянської армії з Афганістану.

У далекому Афганістані 29 років тому закінчилася моторошна війна, від якої постраждало багато українських родин: близько 160 тис. наших співвітчизників – хлопців і дівчат, чоловіків і жінок – не з власної волі пройшли через це випробування, 12 тис. українців після тієї війни залишилися скаліченими, 3380 не повернулися додому. Українські родини досі оплакують цю важку втрату.

Війна в Афганістані вкотре довела, що імперія завжди використовувала підкорені народи як гарматне м’ясо для досягнення своїх фантомних та одіозних політичних цілей.

Сьогодні війна, розв’язана російсько-терористичною агресією, точиться на території нашої держави. Одними з перших на захист рідної країни піднялися ветерани війни в Афганістані, демонструючи молодшим поколінням наших захисників приклад патріотизму, військової звитяги та мужності. Воїни-афганці стали невід’ємною складовою нашої військової традиції та історії, в яку вписують свою унікальну та самобутню сторінку. Українське суспільство високо цінує цей досвід і служіння. Тому по всій Україні нехай лунають слова вдячності для наших ветеранів-афганців!

У глибокій скорботі схиляємо голови перед полеглими українськими воїнами, які виконували свій військовий обов’язок на території Афганістану та інших держав. І саме тому наш спільний обов’язок відстояти державну незалежність та територіальну цілісність нашої країни, зупинити російсько-терористичну навалу, щоб українські сини та доньки більше ніколи не гинули за інтереси чужих держав.

Прем’єр-міністр України                                                   Володимир ГРОЙСМАН