Якісна профілактика - шлях до зменшення рівня виробничого травматизму!

c_100_100_16777215_00___images_452.jpgОсновний документ  Фонду соціального страхування  України, який захищає права та інтереси застрахованих - це  Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування ”.

Стаття 50 Закону України  визначає одне із основних завдань Фонду соціального страхування, спрямоване на  усунення та упередження причин, створюючих передумови для виникнення нещасних випадків та професійних захворювань, – профілактику  нещасних випадків.

Профілактика нещасних випадків – найважливіше соціальне  завдання, що стоїть перед кожним роботодавцем, робочими органами Фонду соціального страхування, головним критерієм доцільності та ефективності якої є недопустимість нещасного випадку.

Аналіз стану виробничого травматизму, зареєстрованого в Олешківському відділенні УВД ФСС України в Херсонській області за перший місяць 2018р., залишився на рівні  такого ж періоду 2017 року;  зареєстровано один нещасний випадок, який стався з працівником  Олешківського району, в результаті нещасного випадку потерпіла отримала травму очей.

Не зареєстровано жодного випадку травмувань працівників від падінь у зв’язку із слизькою поверхнею місць пересування так, як у 2017 році. Також не зареєстровано групових нещасних випадків, випадків із смертельним наслідком та професійних захворювань.

Та все ж дана статистика спонукає як працівників Фонду, так і страхувальників, застрахованих осіб прикласти максимум зусиль для того, щоб у подальшому унеможливити настання випадків  виробничого травматизму. Для вирішення даного завдання необхідно підняти на більш якісний рівень організацію профілактичної роботи по запобіганню нещасних випадків на виробництві страхувальниками, Фонду збільшити кількість та якість надання консультацій з питань охорони праці, планових і позапланових перевірок страхувальників, проводити наради, семінари, круглі столи спільно з керівним складом та службами охорони праці страхувальників за участі представників виконавчої влади, органів самоврядування та органів нагляду за охороною праці в регіоні.

Одним із дієвих заходів профілактичної роботи є навчання з питань охорони праці усіх категорій відповідальних працівників, як того вимагає законодавство. У цьому році планується проведення навчання за рахунок коштів Фонду. Для цього необхідно підприємствам, установам та організаціям подати до Олешківського відділення Фонду списки працівників та копії або виписки з розпорядчих документів (наказів, розпоряджень) про призначення  працівників, яких необхідно провчити з питань охорони праці.

Керівникам та службам охорони праці підприємств, установ та  організацій приділити більше уваги стану і рівню охорони праці та профілактики виробничого травматизму  в своїх колективах, відповідності умов праці вимогам законодавства, проходженню працівниками медичних оглядів, як попередніх перед прийняттям працівника на роботу, так і періодичних у період роботи, особливо це стосується працівників, які задіяні на роботах з підвищеною небезпекою.

За період з 2014 року по 2018 роки на робочих місцях на різних підприємствах Олешківського та Голопристанського районів померли 6 працівників. Вік працівників від 35 до 60 років. Усі випадки за результатами розслідування визнані не пов’язаними з виробництвом, так як за висновками судово -  медичних експертиз смерті настали за станом поганого здоров’я. Ця статистика свідчить про відношення роботодавців та й самих працівників до питання медичного обстеження  в лікарняних закладах.

Тільки спільна робота обов'язково дасть позитивні результати, тому що збереження життя, здоров'я та працездатності всіх працівників, задіяних на виробництві та застрахованих у Фонді, є основним завданням, яке чітко визначене  у Законі України " Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування  ”.

Страховий експерт відділення

УВД ФСС України в Херсонській

області                                                                                                                  О.В.Козир