Мітинг-реквієм з нагоди 100-ї річниці бою під Крутами

c_100_100_16777215_00___images_20180129_101008.jpgСьогодні, 29 січня 2018 року, біля погруддя Т.Г. Шевченка, відбувся мітинг-реквієм з нагоди 100-ї річниці бою під Крутами.

Захід пройшов за участі представників районної влади: голови Олешківської районної державної адміністрації Олени Кравченко-Скалозуб, голови районної ради Павла Потоцького, структурних підрозділів адміністрації, громадськості, освіти, культури району та ЗМІ.

Звертаючись до учасників заходу Олена Кравченко-Скалозуб зазначила : «такі мітинги дуже необхідні сьогодні, адже обов'язок кожного, пам'ятати великий подвиг наших побратимів, та військовослужбовців, які і зараз боронять кордони нашої України».

Хвилиною Мовчання учасники мітингу вшанували пам`ять полеглих за волю України. По закінченню заходу всі учасники поклали квіти до погруддя Т. Г. Шевченка.

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу.