Тематична зустріч з питань реформування державної служби

19 січня в облдержадміністрації відбулась тематична зустріч з керівниками апаратів райдержадміністрацій, керівниками кадрових служб територіальних підрозділів міністерств та інших ЦОВВ.

Також на заході були присутні структурні підрозділи облдержадміністрації, перший заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Володимира Купрія та начальник відділу роз’яснювальної роботи Департаменту нормативно-правової роботи та юридичного забезпечення Нацагентства Галини Матвієнко.

Відкрив зустріч в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

Серед запрошених також були: заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі Оксана Янас, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України Людмила Татаринова, директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Сергій Білорусов.

Володимир Купрій розповів про концептуальні засади реформування державної служби в Україні відповідно до європейських стандартів. Ці стандарти сформульовані в документі SIGMA «Принципи державного управління», який містить систему принципів і критеріїв оцінки державного управління. Саме цими принципами мають керуватися державні службовці у своїй діяльності.

Одними з головних напрямів реформування державної служби визначено:

- формування ефективної системи управління людськими ресурсами на державній службі, що базуватиметься на врахуванні знань, умінь, навичок, а також особистісних якостей державних службовців;

- підвищення ефективності професійного навчання державних службовців шляхом оптимізації системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема у сфері державного та регіонального управління, запровадження індивідуальних програм розвитку персоналу та планування кар’єри;

- забезпечення рівного доступу громадян до державної служби, усунення корупційного механізму шляхом проведення виключно відкритого конкурсу на зайняття вакантних посад;

- налагодження безперервної самоосвіти державних службовців.

У свою чергу Галина Матвієнко виступила з питанням про правове регулювання проходження державної служби відповідно до останніх змін в законодавстві.

Було досить жваве обговорення та багато запитань щодо повноважень голів, їх заступників та керівників апарату місцевих державних адміністрацій, формування складів конкурсних комісій на зайняття вакантних посад в структурних підрозділах місцевих державних адміністрацій, присвоєння рангів державним службовцям та інше.

Захід провів керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Клюцевський, який виступив з темою: "Система управління якістю: підвищення професійної компетентності".

На завершення заходу Людмила Татаринова розповіла про роль профспілок та необхідність розвитку соціального партнерства на державній службі.

Нагадаємо, що зазначений захід був організований у рамках практичного семінару з питань реалізації нових повноважень у сфері державної служби, що проходив 18 січня у стінах центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.