Новини

На Херсонщині звершено Велике освячення вод Дніпра у свято Хрещення Господнього

З самого ранку , у свято Хрещення Господнього (Богоявлення), на Херсонщині проводили чини Великого освячення води Дніпрової. А о 14.00 на міській набережній Херсонська єпархія Української православної церкви Київського патріархату провела святкове богослужіння.

Секретар Херсонської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату Іоанн Замараєв, звертаючись до людей, які зібралися на набережній, зазначив: «Саме у водах Дніпра багато століть назад хрестилася Русь. У свято Хрещення Господнього вода стає цілющою, допомагає оберегтися від хвороб і додає душевного спокою. Сьогодні ми так само зберігаємо християнські традиції хрещенського купання, тим самим сповідуючи віру Христа й примножуючи мир, злагоду й добро в родинах і на всій рідній землі».
Святкове богослужіння на набережній зібрало велику кількість духовенства та вірян, аби розділити радість Хрещенських свят. Здійснюючи чин Великого освячення води, Іоанн Замараєв опустив у Дніпро хрест і прочитав молитву.
Після великого освячення вод річки відбулося традиційне занурення у купель, в якому взяли участь всі бажаючі.

Зусиллями співробітників облдержадміністрації були створені сприятливі умови для здійснення богослужіння. Працівники МНС, «Швидкої допомоги» та правоохоронці забезпечили чергування на березі набережної та безпечність учасників святкового заходу.
А завдяки роботі Департаменту культури, туризму та курортів ОДА атмосфера свята була наповнена українськими народними піснями, різдвяними колядками й щедрівками.

Джерело