Обговорено план заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій на автошляхах Херсонщини

12 січня заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан взяв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) щодо заходів з попередження надзвичайних ситуацій у зимовий період, яке пройшло в ДСНС України під головуванням Віце-прем’єр-міністра-Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка. Участь у засіданні також взяли представники центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій та голови регіональних штабів з ТЕБ та НС.

Зокрема, під час наради учасники проаналізували дії центральних та місцевих органів влади під час ускладнення погодних умов у грудні 2017 року, що спричинили численні затори на автодорогах України.

"Сьогодні ми маємо розібратися і визначити, що саме необхідно зробити для забезпечення якісної координації усіх служб як на регіональному, так і на центральному рівнях. Там, де місцева влада не включилася безпосередньо в роботу і де попередньо не був пророблений план координації, в тому числі між областями, ми бачимо, що ситуація стала кризовою не через погодні умови", - зазначив Геннадій Зубко. Він також зауважив на необхідності розробки планів взаємодії при погіршенні погодних умов на регіональному та центральному рівнях.

"Регіональні плани мають бути затверджені керівником облдержадміністрації та керівником обласного управління ДСНС. На центральному рівні УкрАвтодор, Укртрансбезпека, Нацполіція та ДСНС до 19 січня мають спільно розробити план реагування при погіршенні погодних умов на рівні країни", - додав Геннадій Зубко.

В свою чергу Голова ДСНС України Микола Чечоткін наголосив, що прогноз про ускладнення погодних умов в центральній частині України з епіцентром над Києвом Службою завчасно доводився до органів влади, місцевого самоврядування та через засоби масової інформації до населення.

"Хочу звернути увагу, що керівництво міста Києва належним чином відреагувало та своєчасно ввело обмеження на транзит великовагового транспорту, про що повідомило Київську ОДА - вивели максимальну кількість техніки для оброблення та очищення вулиць, скоординували дії різних відомств та залучили від них тягачі для надання допомоги учасникам руху", - зазначив Голова ДСНС.

Водночас, Микола Чечоткін звернув увагу на неналежно ефективному реагуванні у Київській, Вінницькій, Житомирській та Черкаській областях, де не здійснювався посилений моніторинг стану проїзду на основних автошляхах.

Під час засідання учасники також заслухали доповідь Директора Українського гідрометцентру Миколи Кульбіди щодо істотного зниження температурних показників, обговорили питання затвердження плану дій центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році, а також плану роботи Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуаційна поточний рік.

Після селекторної наради Вадим Чабан з членами регіональної  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обговорили питання про вжиття заходів щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій на автошляхах області, організації життєзабезпечення населення у зв’язку з ускладненням погодних умов на території Херсонської області. По закінченню обговорення заступник голови облдержадміністрації надав ряд доручень відповідним керівникам профільних територіальних органів влади.

Довідково.   Для утримання вуличної мережі населених пунктів області в зимовий період 2017/2018 року під час ускладнення ситуації на дорогах приведено у постійну готовність 159 одиниць спецтехніки, передбачено залучення 186 одиниць додаткової спецтехніки.

Для посипання аварійно-небезпечних ділянок, спусків, підйомів, перехресть, зупинок громадського транспорту вуличної мережі заготовлено 9 тис. т. протиожеледних матеріалів.

Створено резервний 10 – денний запас пально-мастильних матеріалів в обсязі 20 т.

Райдержадміністраціями та міськвиконкомами призначено відповідальних осіб, організовано роботу диспетчерських служб для оперативної організації роботи спецтехніки для розчистки вулиць від снігу та посипання протиожеледними матеріалами, розроблено маршрути руху спецтехніки.

Підготовлено до розгортання 38 пунктів обігріву, у тому числі 3 у м.Херсоні.

Джерело http://khoda.gov.ua/obgovoreno-plan-zahod%D1%96v-shhodo-poperedzhennja-viniknennja-nadzvichajnih-situac%D1%96j-na-avtoshljahah-hersonshhini