До уваги громадян, які мають право на пільги

c_100_100_16777215_00___images_411.jpgЩодо оформлення документів для отримання пільг на житлово-комунальні послуги для мешканців житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) або житлово-будівельні кооперативи протягом дії договору з управителем (підприємством або керуючою компанією) про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, повідомляємо наступне.

Згідно Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 117, підприємства та організації, що надають послуги, отримують від пільговиків документи, що підтверджують їх право на пільги (ксерокопії: паспорту, посвідчення пільговика або інший документ, довідка про склад сім’ї для з’ясування кількості осіб, на яких поширюється пільга та інші за необхідністю) завірені спеціалістами управління соціального захисту населення, про оформлення пільги на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для нарахування пільг відповідним підприємством. Підприємство здійснює розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам на підставі вище зазначених документів, які зберігаються в підприємстві.

Якщо протягом дії договору з управителем (підприємством або керуючою компанією) про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники приймуть рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком (утворення ОСББ) або обрання іншого управителя, співвласники мають право достроково розірвати такий договір, попередивши про це управителя, призначеного на конкурсних засадах, не пізніше як за два місяці до дня розірвання договору та управління соціального захисту населення.

У разі зміни форми управління багатоквартирним будинком (утворення ОСББ) або обрання іншого управителя, пільговик має право вчасно звернутись до управління соціального захисту населення з документами підтверджуючими право на пільги та переоформити дану послугу на іншого надавача комунальних послуг, а також у разі зміни складу сім’ї або зміни місця проживання та інших змін, які впливають на розрахунок пільги або субсидії, повинен повідомляти інформацію для корегування даних в системі ЄДАРП (Єдиний державний автоматизований реєстр пільговиків) та ПК «Житлові субсидії».

Перерахунок субсидії на іншого надавача комунальних послуг виконується управлінням соціального захисту без участі громадян.