Безпека дитини в громаді

c_100_100_16777215_00___images_IMG_20171212_135341.jpgНа виконання заходів районної програми підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності та протидії торгівлі людьми з метою попередження жорстокого  поводження в сім'ї, недбалого ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, активізації громади до підтримки сімей Олешківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із ГО «Центр розвитку сім’ї та батьківства «Мій дім»  організував та провів тренінгове заняття на тему «Безпека дітей в громаді» для соціальних працівників ОТГ, вихователів ДНЗ міста, представників охорони здоров’я.

Учасники тренінгу обговорювали розуміння ними безпеки і благополуччя дитини, вчилися виявляти ризики для безпеки дитини, визначали структуру системи захисту дітей та їхню роль у захисті дітей від жорстокого поводження.

Під час навчання дуже часто ставало питання про чітке розмежування повноважень суб’єктів системи захисту дітей. Також багато дискусій викликав пошук індикаторів жорстокого поводження, особливо стосовно сексуального насильства і дитячої праці.

Учасники зазначали, що повноцінну безпеку дитині в сім'ї можливо забезпечити лише через надання комплексних соціальних послуг команди спеціалістів соціальної роботи, медичної сфери, сфери освіти та поліції.

В ході тренінгу були розповсюджені інформаційні матеріали: буклети «Стоп насильство», «Будь обережний», «На запчастини-тільки машини»  , листівки «Соціальний захист на випадок насильства».

Директор                                                                     Ж.Кавун