Реліквії з Донбасу виставили в Олешківському музеї

c_100_100_16777215_00___images_800(1).jpgМузей бойової слави учасників АТО відкрився в Олешках. Силами ентузіастів і меценатів в ньому зібрані експонати-свідоцтва війни на Сході України, фотографії та речі місцевих бійців.

Представлені на експозиції реліквії принесені військовослужбовцями нашого району. Деякі з них змінили долю не тільки самих захисників, а й всієї держави, - пояснив учасник АТО, громадський активіст Олександр Зарівна. - Нам дуже хотілося створити простір, куди міг би прийти будь-який житель Олешшя, побачити своїми очима реалії війни, поспілкуватися зі справжніми героями. Багато тут речей особистих, ми всі їх залишили такими, як є - з пилом і брудом Донбасу. Та й фотографії підібрали реальні.

Окреме місце в невеликій кімнаті, де Олешківські громадські працівники обладнали музей, займають портрети їхніх загиблих побратимів. На згадку про них під час відкриття експозиції настоятель церкви «Різдва Іоанна Хрестителя» отець Михаїл [Габардин] провів панахиду.

Не обійшлося без подарунків. Свої письмові побажання для військовослужбовців передали місцеві школярі. Ці записки в якості моральноїпідмоги бійцям відправлютьсяв зону АТО разом з прапором України, на якому за доброю традицією міг розписатися кожен бажаючий.

Почин цьомуритуалу задали керівники районних органів влади Олена Кравченко-Скалозуб і Павло Потоцький. Для потреб музею вони передали електрочайник. Так що, як то кажуть, не словом єдиним ...

З року в рік матеріальна підтримка учасників АТО Олешківського району стрімко зростає. У минулому році на ці цілі райдержадміністрацією було передбачено 250 тисяч гривень, а в нинішньому - вже понад півмільйона. У наступному році ця цифра складе 780 тисяч.

Крім цього, АТОвціОлешшя завжди маютьправо розраховувати на допомогу органів виконавчої влади району в питаннях оформлення земельних ділянок, поліпшення житлово-побутових умов та санаторно-курортного лікування.

На пам'ять про зустріч його учасники зробили колективну фотографію. Можливо, коли-небудь вона знайде своє місце в архіві музею.

c_100_100_16777215_00___images_801(1).jpg