Новини

Облік пільгових категорій громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

c_100_100_16777215_00___images_11(1).jpgВ Олешківському районі в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільгових категорій громадян на обліку перебувають та користуються пільгами 469 громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. 

Щомісячно надаються пільги громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, на придбання медикаментів за пільговими рецептами. Протягом року було забезпечено ліками за пільговими рецептами 125 осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС на суму 122,2 тис. грн., 5 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС забезпечено безкоштовним зубопротезуванням на суму 10 тис. грн.. 

У 2017 році здійснювалось безкоштовне пільгове перевезення осіб І та ІІ категорії постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС як міським, так і приміським транспортом. 

За рахунок коштів державного бюджету послугами з санаторно-курортного лікування скористались 9 осіб І категорії постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС на суму 47,2 тис. грн..

Депутати Олешківської районної ради підтримали ініціативу голови районної державної адміністрації Кравченко-Скалозуб О.В. щодо виділення 100 тис грн. для закупівлі санаторно-курортних путівок на оздоровлення ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, віднесених до категорії ІІ.

Протягом року забезпечено пріоритетність у наданні медичної допомоги особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, в першу чергу особам, чиї хвороби пов’язані з впливом чорнобильської катастрофи, особам, які були евакуйовані в дитячому віці.

З метою максимального охоплення комплексними профілактичними оглядами та лікувально-профілактичними заходами постраждалих району організовані виїзди бригади фахівців КЗ "Олешківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" та КП "Олешківська ЦРЛ" до всіх лікувальних закладів району. Лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється в стаціонарах ЦРЛ, шпиталі інвалідів війни та реабілітаційному центрі.

Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації здійснюється інформаційно-просвітницька робота у загальноосвітніх навчальних закладах району. Організовані тематичні виставки у шкільних бібліотеках, проведені інформаційні години спілкування, зустрічі-спогади за участю ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. У загальноосвітніх навчальних закладах проведено тематичний урок пам’яті на тему: «Чорнобиль та його наслідки», бібліотечний урок «Чорні сторінки в історії України» з використанням ресурсу Інтернет. Переглянуто фільм «Чернобыль. 30 лет. История трагедии». Тематичні сторінки історії висвітлюються на шкільних веб-сайтах, бюлетенях та газетах, змінних стендах. Учнівська молодь активно взяла участь в заходах, присвячених відзначенню Дня вшанування учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС. Волонтерські загони загальноосвітніх навчальних закладів району надали допомогу у прибиранні і благоустрої пам’ятних меморіалів, пов’язаних з Чорнобильською катастрофою.

Джерело