На Херсонщині започатковано проект Мін’юсту «ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ!»

c_100_100_16777215_00_http___khoda.gov.ua_image_catalog_images_0-02-04-336480bbd08e032325d632db819015b7480fee23827b252121c9baf9ca1634bb_full.jpg30 листопада в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція на тему «ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ!» за участі голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва, начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтина Хутковського та начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артура Мерікова.

У ході заходу оголошено початок спільної реалізації проекту Мін’юсту «Чужих дітей не буває» на Херсонщині. Таке рішення було підтверджено підписанням тристороннього меморандуму між Херсонською обласною державною адміністрацією, Головним територіальним управлінням юстиції у Херсонській області та Головним управлінням Національної поліції в Херсонській області про співпрацю та партнерство у реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!».  Згідно з ним вже з першого грудня буде створено мобільні робочі групи для здійснення виїздів за місцем проживання боржників аліментів.

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв зазначив: «У рамках проекту «Я маю право» на Херсонщині вже  реалізовано один з напрямів -«АгроРейдериСтоп». І наша область першою в Україні запустила антирейдерський аграрний штаб. А сьогодні ми розширюємо межі нашої співпраці з Мін’юстом, а саме втілюємо новий напрям – «Чужих дітей не буває». Його мета – захистити права жінок, батьків-одинаків та дітей шляхом прийняття Закону про посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів.».

«Херсонська область є передовою у просуванні проекту «Я маю право». Зараз у нашій області з 20 тисяч батьків, які повинні сплачувати аліменти за рішенням суду, 4 тисячі ухиляються, а в європейській країні недопустимо, щоб діти страждали від безвідповідальності батьків, які не сплачують аліменти. Тому прийнятим відповідним законопроектом депутати Верховної Ради посилили відповідальність неплатників аліментів. Також незабаром імена тих, хто забув про свою дитину, стануть відомі всій Україні. Їх внесуть у відкритий реєстр злісних неплатників аліментів.», - наголосив начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутковський.

За словами начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області Артура Мерікова, на сьогодні в Херсонській області відкрито 308 кримінальних проваджень за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 164 ККУ «Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей». «З початку року за несплату аліментів за матеріалами виконавчої служби в розшук оголошено 204 чоловіка. З метою належного виконання громадянами зобов’язань зі сплати аліментів на утримання дітей дільничі офіцери поліції та працівники ювенальної превенції постійно проводять просвітницьку роботу серед населення, а об’єднавши зусилля разом з облдержадміністрацією та управлінням юстиції, захист прав жінок, батьків-одинаків та дітей стане більш дієвим» - наголосив Артур Меріков.