Новини

Працівники лісового господарства Херсонщини звернулись за підтримкою до обласної влади

c_100_100_16777215_00_http___khoda.gov.ua_image_catalog_Lusenko_IMG_1280.JPGЗа ініціативи працівників лісового господарства сьогодні на площі Свободи відбувся публічний виступ трудових лісогосподарських колективів. Такі виступи мають відбутись сьогодні по всій країни, щоб привернути увагу щодо відсутності фінансування з державного бюджету.

Також лісівники виступили проти схваленої Кабінетом Міністрів України «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».

Стратегією передбачається створення «новоутвореного суб’єкта господарювання корпоративними правами», що передбачає ліквідацію Державних лісогосподарських підприємств з подальшою приватизацією лісів, про це повідомили активісти.

374 пожежі на площі 1175 га відбулось за рік, через те, що немає фінасування і тому можливості забезпечувати роботу лісопожежних станцій. Але цього року завдяки роботі облдержадміністрації було надано фінансування у розмірі більше 800 тис. грн з резервного фонду. Ми вдячні за підтримку. На ці кошти було придбано паливно-мастильні матеріали. Щодо обласної програми «Ліси Херсонщини», то жодної копійки не було виділенно на фінансування галузі», - розповіла про проблеми галузі під час мітингу Марія Глод, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників лісового господарства.

Прийняту у Києві резолюцію щодо впровадження Стратегії і фінансування галузі під час засідання лісівників країни було передано заступнику голови ОДА Олександру Адамчику, який зазначив, що Херсонська облдержадміністрація передасть до профільного міністерства зауваження, які були надані працівниками лісової галузі Херсонщини.

«Ліси для Херсонщини це не тільки зелені насадження або можливість отримати прибуток це природній бар’єр проти піщаних буревіїв. Тому позиція облдержадміністрації це обов’язкове збереження в повному обсязі лісових насаджень та належне фінансування галузі», - зазначив Олександр Адамчик.

Джерело