В Олешках відбувся тренінг на тему: «Енергоефективні громади: виклики та перспективи»

c_100_100_16777215_00___images_DSC_0848.JPG24 листопада поточного року в приміщенні Олешківської райдержадміністрації відбувся тренінг на тему: «Енергоефективні громади: виклики та перспективи».

У заході взяли участь посадові особи органів місцевого самоврядування ОТГ, комунальні установи і підприємства району та міста, відповідальні за енергоефективність та енергоспоживання установ та організацій, що утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, які під керівництвом директора Херсонського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» (далі - Херсонський ВП ЦРМС ) Оксани Сілюкової та тренера-консультанта, радника з регіонального розвитку Херсонського ВП ЦРМС Олександри Лянни ознайомилися з питаннями підвищення енергоефективності у стратегії розвитку громади, району.

Тренер Юрій Гінжул, експерт з енергоефективності та енергоменеджменту програми U-LEAD, акцентував увагу, що громада може самостійно управляти енергоефективністю лише за наявності спеціалістів з відповідною кваліфікацією. Зокрема рівень споживання енергоресурсів на кожному окремому об’єкті та у громаді в цілому залежить значною мірою від «хазяйновитості» управлінця, який опікується питаннями споживання енергоресурсів. Саме від спеціаліста буде залежати своєчасність та обґрунтованість пропозицій щодо енергомодернізації об’єкта, якісного проведення енергетичного аудиту на об’єкті, а також контролю за подальшим виконанням заходів енергосервісу. Таких спеціалістів відповідно називають «енергоменеджери» і вони виконують функції управляючого з енергетики на кожному об’єкті. Проте, для побудови програми сталого енергетичного розвитку енергоменеджера на кожному об’єкті недостатньо, необхідна вибудова вертикально підпорядкованої системи управління з призначенням головного енергоменеджера громади/району на рівні заступника голови.

Безперечно енергоменеджер несе користь для громади, якщо метою його роботи є найбільш можливе скорочення споживання енергоресурсів Проте, слід пам’ятати, що зекономлені гроші слід направляти не на поточні потреби громади/району, а на наступні заходи з енергоефективності та енергозбереження. Також він детально на прикладах надав роз’яснення щодо необхідності проведення енергетичного аудиту об’єктів із застосування тепловізійної зйомки об’єктів оформленням енергетичних паспортів.

На завершення тренінгу було організовано огляд слайдів по об`єктам, що вже впровадили певні енергоощадні технології. Проведення таких заходів, розрахованих на різні аудиторії, має сприяти утвердженню в масовій свідомості переконання, що сталі енергетичні технології, моделі поведінки й управлінські рішення не лише економічно вигідні і корисні для довкілля, але й цілком досяжні та життєздатні.

c_100_100_16777215_00___images_DSC_0852.JPGc_100_100_16777215_00___images_DSC_0856.JPG