Профорієнтація для учнівської молоді

c_100_100_16777215_00___images_IMG_3216.JPGУ листопаді для учнів 10 а класу Олешківської гімназії тренером Сергєєвою Інною  проведений семінар з елементами тренінгу «Твоє життя – твій вибір» з метою формування у учнів свідомого відповідального професійного вибору та надання допомоги у визначенні з вибором майбутньої професії із врахуванням реальних можливостей та особистих і суспільних інтересів.

У житті кожного є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням, тобто професію. Відбір професії іноді недаремно називають другим народженням. Адже наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить суспільна цінність людини, її місце серед людей, задоволеність професійною діяльністю, фізичне і психологічне здоров’я. Рішення про вибір професії повинно бути свідомим, вільним і прийматися самостійно. Для свідомого і самостійного вибору професії необхідні знання і наявність багатьох можливих варіантів вибору, уявлення про те, які можливості вони забезпечують людині для професійної кар’єри і чи є попит на спеціалістів за тією чи іншою професією на ринку праці. Знайти в житті свою справу – завдання непросте. Для цього треба бути готовим.  Готовність до вибору професії надзвичайно багатогранне явище, ядро якого складають три взаємозв’язані системи: психологічна готовність, інформаційна готовність, операційна готовність.

Діти із захватом виконували завдання, міркували, висловлювали власні думки. Наприкінці учасники отримали формулу вибору професії, але це не остаточний варіант вибору, тому що необхідно володіти більшою інформацією про світ професій та свою омріяну професію, щоб здійснити такий важливий крок.

У цьому році Олешківській гімназіі виповнилось двісті п’ять  років, це найстарший навчальний заклад нашого міста. Команда "MadeinОлешшя" - Олешківській гімназіі, яка представляла наш район в інноваційному проекті для учнівської молоді «Обласний профіквест «В долонях степу та Дніпра», у категорії «Краща сценічна PR-презентація «Херсонський край мій вабить і дивує» виборола ІІІ місце та «Краща PR-кампанія ПрофіКвесту» також ІІІ місце.

Фахівець з профорієнтації Цюрупинськго районного центру зайнятості проводить системну роботу з учнями Олешківської гімназії та навчальних закладів міста.

Фахівець з профорієнтації

Цюрупинського районного

центру зайнятості                                                                  Бондарева Н.В.