Дух нескореної української нації звеличений у віршах і піснях херсонських митців

c_100_100_16777215_00___images_23754977_1562400163817958_8716267409059189323_n.jpg21 листопада, у День Гідності та Свободи, в Херсонському обласному художньому музеї ім.О Шовкуненка відбулося урочисте засідання поетичної світлиці, де прозвучали вірші поетів Майдану, присвячені революційним подіям в Україні, а також музичні композиції відомих херсонських музикантів.

Поетична подія відбулася в рамках проведення пересувної мультимедійної виставки «Відважні. Наші герої», що приурочена до 100-ліття Української Революції.

Робота засідання почалася з історичного екскурсу виставкою, після чого гостям заходу запропонували переглянути відеоряд «Події на Майдані 2013 року».

Саме про ці події розмовляли у поетичній світлиці. Тут зібралися люди, які всім серцем прийняли Революцію Гідності. Люди, які стояли на Майдані в нашому місті. Люди, які зараз переконані, що найголовніше сьогодні – це гідність людини.

Дружнє неформальне поетичне спілкування об’єднало учасників Майдану, воїнів АТО, представників духовенства, прикордонників, патріотично-налаштованих городян, журналістів і керівництво обласної та міської влади.

Розпочала слухання херсонська поетеса Ольга Майська, яка, як багато хто з присутніх, мерзла, плакала, стояла на Майдані.

Власні й вже відомі поетичні твори під музичний супровід продекламували Галина Уманець, Любов Пронько-Ященко, Анатолій Кичинський, Людмила Курченко, Анатолій Марущак, Таїсія Щерба, Лариса Шиманова та Василь Загороднюк.

Поетичний захід відвідав і в.о. першого заступника голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій: «Якось до мене звернувся батько одного із загиблих воїнів АТО, якому був всього 21 рік: «Ви маєте зробити так, щоб смерть мого сина не була марною». Я запевнив його, як і запевняю вас зараз, що ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб наша країна була вільною і незалежною. Цей день, День Гідності і Свободи, нагадує нам, яку страшну ціну доля бере за добробут і благо українців. Ми мусимо це пам'ятати!».

До гостей поетичної світлиці звернувся й Глава капеланської служби Отець Ігор Семеніхін, після чого провели Молебень за майбутнє України.

Впродовж усього проведення поетичної світлиці працював «відкритий мікрофон», де всі бажаючі могли декламувати свої вірші, ділитися спогадами чи співати.

Таким чином мешканці Херсонщини, учасники Майдану згадали події Майдану Незалежності, Революції Гідності – це нашого болю і нашої гордості. Український народ є джерелом добра і духовності.

Всіх бажаючих запросили на площу Свободи, а потім на Алею Героїв Незалежної України покласти квіти загиблим Героям.