Сексуальне та гендерно обумовлене насильство

c_100_100_16777215_00___images_20171116_101540.jpg16 листопада 2017 року спеціаліста Олешківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) на базі Цюрупинського районного центру зайнятості проведено семінар на тему: «Сексуальне та гендерно обумовлене  насилля».

Гендерне насильство – це насильство, яке чиниться над особою тому, що вона належить до тієї чи іншої статі. Переважна частина гендерного насильства чиниться чоловіками над жінками. Метою гендерного насильства, як і будь – якого іншого насильства, є прагнення до домінування і контролю поведінки. Гендерне насильство має форми фізичного, сексуального економічного, а також психологічного приниження, яке здійснюється шляхом експлуатації, дискримінації, погроз і репресій. Сім’я є головним місцем гендерного насильства. У родині відбувається насильство фізичне, психологічне, сексуальне. Ще однією формою гендерного насильства у сім’ї є прямий контроль жіночої сексуальності: примусові аборти та примусові вагітності.

Спеціалісти Центру з учасниками семінару було розкрито поняття «стать» та «гендер». Одним  із способів запам’ятати різницю між статтю та тендером – це пам’ятати про те, що стать є біологічним явищем, а гендер соціальним.

У ході заходу брало участь 15 осіб.