Олешківський район представив свій потенціал розвитку

c_100_100_16777215_00_http___khoda.gov.ua_image_catalog_images_IMG_7509(1).JPG31 жовтня в ОДА продовжилася презентація проектів Програм економічного, соціального та культурного розвитку районів і міст обласного значення Херсонської області на 2018 рік. Сьогодні перед заступниками голови облдержадміністрації Вадимом Чабаном та Евгеном Рищуком, керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів влади свою програму представило керівництво РДА та голови ОТГ Олешківського району.

Під час презентації програми розвитку голова Олешківської РДА Олена Кравченко-Скалозуб зазначила, що в її основу було покладено розвиток людського капіталу району, відповідно до потреб якого і визначалися її напрямки: розвиток високопродуктивного агропромислового комплексу та зрошуваного землеробства, розвиток виробничого потенціалу промислового комплексу району, розбудова і модернізація інфраструктури, розвиток соціально-гуманітарної сфери, розвиток туристично-рекреаційного комплексу, дотримання екологічної безпеки.

Серед інвестиційних проектів у цих сферах були названі побудова зрошувальної системи на площі у 850 га на території Ювілейненської ОТГ фермерським господарством «Розвиток», створення ТОВ Швейна фабрика «ВІД» 100 додаткових робочих місць, будівництво сміттєпереробного заводу з сортувальною лінією, сонячних електростанцій на території Костогризівської (2 об’єкти), Виноградівської (2 об’єкти) сільрад, Олешківської міської ради (2 об’єкти) та Брилівської селищної ради (1 об’єкт), реконструкція системи аерації очисних споруд в Олешках, будівництво Олімпійського комплексу для спортсменів та спортивно-технічного центру «СічКарт».

Заступник голови ОДА Вадим Чабан поцікавився у голови РДА, як вона планує налагоджувати співпрацю з трьома ОТГ існуючими в районі: Великокопанівською, Виноградівською та нещодавно утвореною Ювілейненською. І наголосив на необхідності у налагоджені таких відносин в сучасних умовах проведення реформи децентралізації.

Перед присутніми виступили керівники структурних підрозділів ОДА та територіальних органів влади зі своїми зауваженнями щодо врахування вимог та нормативів, встановлених державою у сферах їх діяльності. Головний посил цих зауважень був спрямований до голів ОТГ, яким в результаті проведення реформи децентралізації разом з фінансуванням передається багато повноважень від держави, якими раніше займалися її органи.

Так, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Геннадій Причина наголосив на необхідності мати у штаті ОТГ спеціаліста соціального захисту населення. Це необхідно попри те, що з нового року, завдяки реформуванню їх відомства районні управління соціального захисту населення підпорядковуватимуться не РДА, а безпосередньо департаменту соцзахисту ОДА.

Директор Державного архіву області Віктор Лебідь закликав, відповідно до вимог закону створити архівні установи в м. Олешки та ОТГ району.

Про необхідність мати відповідних спеціалістів у штаті об’єднаних громад говорили і начальник служби у справах дітей ОДА Олена Міхеєва, начальник управління з питань фізичної культури та спорту ОДА Юрій Семченко.

Представники обласної влади закликали до співпраці голів ОТГ у вирішенні питань забезпечення функцій держави на їх території і пообіцяли надавати усіляку підтримку в цьому.

Щодо показників розвитку району були питання та зауваження у керівників структурних підрозділів ОДА до керівництва Олешківської РДА. Так, є над чим працювати у аграрній сфері, з впровадження енергозберігаючих технологій у сфері ЖКГ, у житлобудуванні, освіті, екології. Все це узагальнює внутрішньообласний рейтинг, розроблений ОДА за методикою рейтингування регіонів Кабінетом Міністрів України.

Як зазначив на засіданні радник голови ОДА з економічних питань Микола Вороніч: «Рейтинг це не тільки дороговказ куди ми маємо рухатися, а й з якою швидкістю і чи є відхилення від основного курсу». Він закликав включити показники внутрішньообласного рейтингу до презентованої програми розвитку району, що своєю чергою при їх виконанні спричинить покращення і обласного рейтингу.

М.Вороніч відмітив, що Олешківський район знаходиться на 9-му місці у внутрішньообласному рейтингу, разом з Білозерським і має 1 місце за рейтингом по показнику обсяг реалізованої продукції на одну особу. Проте хоча, також, має невисокий показник середньомісячної зарплати на одного працюючого – 12 місце, район здатний на потужний потенціал розвитку.

Вадим Чабан зазначив, що робота над показниками рейтингу залежить і від голів ОТГ і закликав їх долучатися до неї.

Наприкінці зустрічі представники обласної влади відзначили високу планку, яку задав район на сьогоднішній презентації і відзначили, що він входить до лідерів області. Вони побажали представникам району реалізувати весь його потужний потенціал.