Звернення Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з нагоди 73-ї річниці визволення України від нацистських загарбників

Шановні співвітчизники!

Сьогодні ми відзначаємо 73-ю річницю визволення від нацистських загарбників: 28 жовтня 1944 року військові з’єднання Першого і Четвертого українських фронтів у районі Ужгорода вийшли на сучасний кордон України, витіснивши з теренів нашої країни останні окупаційні сили.

Друга світова війна завдала безпрецедентних матеріальних, ресурсних, економічних втрат, а головне – забрала мільйони життів українців та представників інших народів. Навряд чи ми знайдемо в Україні родину, яку не опалило воєнне лихо від нацистського вторгнення та окупації.

Наше суспільство пам’ятає, яку велику ціну заплатили українці в цій жорстокій війні, який вагомий героїчний внесок зробили в перемогу європейських народів над нацизмом на своєму континенті. Ми згадуємо тих, хто по різні боки політичних барикад боровся в Україні з нацистськими загарбниками, хто поклав життя за незалежність нашого народу, наближаючи своїм подвигом день звільнення країни від нападників і день перемоги в усій Європі.

Ми вклоняємося нашим дорогим ветеранам і дітям війни, які винесли нелюдський тягар воєнної розрухи, які жили та боролися наперекір небезпеці і смерті. Цей приклад – жива історія нашої країни, її звитяги, мужності, прагнення свободи та гідного життя.

Вже четвертий рік, коли наша країна знову – не з власної волі! – опинилася в неоголошеній і підступній війні, розв’язаній за такими ж методами, якими в 1939 та 1941 роках скористався проти країн Східної Європи тоталітарний режим Гітлера. Як і в середині ХХ століття, українці знову з гідністю протистоять зовнішнім загрозам нашій державі та суспільству. І молодші покоління українців боронять рідну країну, надихаючись героїчним подвигом своїх попередників.

Переконаний, що Україна з гідністю пройде цей важкий іспит і всупереч усім незгодам вистоїть у нелегкій боротьбі. Згадуючи подвиг захисників України з різних історичних періодів, ми своїми щоденними справами, помислами та кропіткою працею будемо гідно продовжувати їх справу, примножуючи славу держави, зміцнюючи економіку та промисловість, роблячи життя комфортним для усіх громадян.

Бажаю нашій країні миру, а громадянам взаєморозуміння, злагоди та добробуту, щоб радість і тепло завжди жили в наших оселях, а воєнні лихоліття відійшли в історію.

Слава Україні!

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                  Володимир ГРОЙСМАН