Новини

Торгівля людьми – сучасний вид рабства

c_100_100_16777215_00___images_27_10_17.jpgСеред найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». Нажаль наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

26 жовтня 2017 року спеціалістами Олешківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) на базі Олешківського професійного ліцею провели семінар з елементами тренінгу на тему «Торгівля людьми».

Учасники заходу отримали інформацію що торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією  тощо.

Спеціалісти Центру особливо звернули увагу на перелік різноманітних засобів впливу на жертву. Серед яких може бути: моральний тиск, залякування, погрози вчинити шкоду рідним, вилучення документів, використання психотропних речовин і т.п.

Учасники заходу пришли до висновку що  впасти в залежність від експлуататора , не тільки від’їжджаючи  за кордон, але й залишаючись на території власної країни. Тому завжди треба пильним та проінформованим.

Семінар з елементами тренінгупройшов в атмосфері дружелюбності, активній участі кожного з 25присутніх учасників.Розповсюджено відповідну кількість інформаційних буклетів.