Триває виборчий процес до новоствореної Ювілейної ОТГ

Відповідно постанови ЦВК від 18 серпня 2017 року №164 “Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року” призначено перші вибори на неділю 29 жовтня 2017 року Ювілейної об’єднаної територіальної громади, до складу якої входять: с-ще Ювілейне, с.Дружне, с.Подо-Калинівка, с.Стара Маячка, с-ще Щасливе, с.Марченка, с.Привільне.

Керуючись ЗУ “Про місцеві вибори” та календарним планом, відділ ведення Державного реєстру виборців 18 вересня поточного року здійснив передачу територіальній виборчій комісії відомостей про кількість виборців, які проживають на території відповідної адміністративно-територільної одиниці для утворення територіальних виборчих округів.

20 вересня 2017 року територіальна виборча комісія надала зміст рішення  щодо утворення одномандатних виборчих округів із зазначенням іх номерів, меж, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі. Надану інформацію внесено відділом ведення Державного реєстру виборців до системи “Державний реєстр виборців АІТС”.

13 жовтня 2017 року відділ ведення ДРВ формує та виготовляє попередні списки виборців та запрошення, 14 здійснюється видача попереднього списку виборців та іменних запрошень ДВК про що складається акт прийому-передачі.

Для складання попередніх списків виборців, відповідні суб’єкти подання до 05 жовтня 2017 року подають до ВВДРВ відомості про виборців, а саме органи реєстрації подають відомості про осіб яким виповниться 18 років, осіб, які протягом попереднього місяця зареєстрували місце проживання та осіб, які протягом попереднього місяця зняті з реєстрації; РАЦС- про осіб, які протягом попереднього місяця померли, ДМС- осіб, які змінили паспорт у зв’язку зі зміною прізвища, осіб, які набули громадянства або яким скасовано громадянство, осіб, які змінили ДН або МН, СУД- осіб, які визнані недієздатними або скасовано недієздатність, сільські ради- осіб, які неспроможні самостійно пересуватися.

Спеціалістами відділу ведення до АІТС “ДРВ” завантажуються всі  відомості та опрацьовуються в період до 13 жовтня.

Після того як ДВК отримали попередні списки та запрошення, кожен виборець може ознайомитися із списком виборців у приміщенні ДВК. Якщо особа виявилася не влюченою до списку виборців або внесено не правильно персональні дані, то вона може звернутися до ДВК або до відділу ведення ДРВ із заявою про внесення змін до персональних даних або включення її до Реєстру. Заяви опрацьовуються відділом до 24 жовтня 2017 року.

Для того щоб списки були актуальними та кожен виборець зміг реалізувати своє виборче право, суб’єкти подання за 10 днів до виборів подають вдруге відомості про осіб, які спеціалісти відділу ведення ДРВ завантажують та опрацьовують.

24 жовтня 2017 року відділ ведення ДРВ формує файли уточнених списків виборців, 25 жовтня 2017 року виготовлення уточненого списку,  26 жовтня 2017 року видача списків ДВК про що складається акт прийому-передачі у двох примірниках.

В день голосування голова, заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії виправляють неточності та технічні описки в уточненому списку виборців. По завершенню голосування ДВК направляє повідомлення до ДРВ про зміни до уточненого списку виборців, які підлягають негайному опрацюванню.

Після проведення виборів та встановлення результатів територіальна виборча комісія надсилає до відділу ведення ДРВ в електронному вигляді за встановленими формами ЦВК повідомлення про підсумки голосування та результати виборів депутатів сільської, селищної ради, сільського, селищного міського голови для надання ЦВК каналами електронного зв’язку через програмне забезпечення автоматизованого контролю повідомлень ТВК.