Довгоочікувана зустріч малюка з матір’ю

Порівняно з іншими соціальними інститутами сім’я має певні особливості, які істотно впливають на становлення особистості дитини. Психологічний клімат сім’ї – це один із могутніх факторів емоційного впливу на дитину.Батьківська любов забезпечує малюкові почуття захищеності, що допомагає йому переживати перехідні періоди життя.

В жіночій консультації Олешківської районної лікарні на обліку по вагітності перебувала жінка ромської національності, яка на думку лікарів знаходилась в складних життєвих обставинах. На передодні пологів працівники лікарні своєчасно повідомили про це Олешківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр). Спеціалісти Центру своєчасно відреагували на цей факт та почали співпрацю з даною родиною.

Наша мама вже мала двох малолітніх дітей , тимчасово проживала на зйомній квартирі, працювала по найму. Народження третьої дитини було несподіваним та тривожним. Коштів на утримання та виховання не вистачало, від держави допомогу не отримувала, так як не мала паспорту. Для осіб ромської національності це і не дивно. Допомога від родичів не очікувалася. Постало питання про можливе вилучення і двох старших дітей.

Задля збереження своїх дітей матір прийняла рішення тимчасового влаштування новонародженого до дитячого будинку.

Здійснивши оцінку потреб родини, дана сім’я була взята під соціальний супровід центру.

Відповідно до індивідуального плану роботи  жінка виконувала всі рекомендації та пропозиції фахівців. Прикладала багато зусиль для подолання складних життєвих обставин. Важливим кроком було відновлення сімейних зв’язків, примирення зі своєю мамою та братами, налагодження стосунків та приборкання людської гордині.

В ході супроводу матері було відновлено паспорт, поліпшено умови проживання, отримано паспорт громадянина та отримання соціальних виплат на двох дітей.

Не стояла осторонь і громада міста. В ході акції «Милосердя» зібрано продукти харчування ,   надана гуманітарна допомога у вигляді одягу  для матері та дітей, постільна білизна, дитяче ліжко.

Мати боролася за повернення дитини в родину та вже через пів року дитина відчула материнські обійми.

Фахівець із соціальної роботи                          К.Ю.Васильєва