За «круглим» столом обговорено легалізацію "тіньової" зайнятості

c_100_100_16777215_00___images_banners__.jpg

31 серпня в приміщенні управління Олешківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  відбулося засідання круглого столу на тему «Легалізація «тіньової» зайнятості – актуальна проблема сьогодення». У засіданні круглого столу взяли участь: начальник Олешківського об’єднаного управління Іваннікова Лариса, начальник фінансового управління Олешківської райдержадміністрації Карпеш Майя, спеціалісти управління Пенсійного фонду.

Начальник фінансового управління  Майя Карпеш  у своєму виступі зазначила, що потрібно забезпечувати на  території Олешківського району  реалізацію державної політики зайнятості у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, соціального захисту та соціального обслуговування населення.

Не менш важливим, як зазначила начальник управління Лариса Іваннікова,  є проведення роз’яснювальної роботи серед громадян щодо значимості належного оформлення трудових відносин, порушення їх прав та соціальний захист у разі не укладання відповідно до законодавства між працівником та роботодавцем трудового договору (контракту) під час прийому на роботу.

Під час засідання круглого столу учасники активно обговорювали питання щодо ситуації, яка склалася на ринку праці району, та дійшли спільної думки, що основними факторами, які впливають на покращення рівня зайнятості населення є: збереження існуючих та створення нових робочих місць, сприяння розвитку підприємництва та самозайнятості, легалізація трудових відносин, підвищення рівня заробітної плати, ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати, прогнозування потреб економіки міста в робітничих кадрах, підвищення професійної компетенції безробітних та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.

Результат «круглого»столу-погоджені та схвалені рекомендації спрямовані на консолідацію спільних зусиль органів влади, служби зайнятості, підприємств, установ та організацій, приватних підприємців щодо вирішення проблем легалізації зайнятості та заробітної плати, зменшення безробіття в районі.