Проведення якісної профілактичної роботи запорука зменшення кількості виробничих травм на підприємстві

На виконання вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з 01.08.2017р. розпочав роботу Фонд соціального страхування України. У результаті реорганізації створено Олешківське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Херсонській області. Основними завданнями відділення є реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, профілактика по запобіганню настання нещасних випадків, надання матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, страхових виплат та соціальних послуг, передбачених Законом України від 23.09.1999 р. зі змінами від 28.12.2014р. № 1105-ХІУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Оскільки за 7 місяців  2017 року у  відділенні зареєстровано 7 нещасних випадків, а отже відбувся ріст кількості нещасних випадків в Олешківському районі в порівнянні з таким же періодом 2016 року перед новоствореним Олешківським відділенням Управління Фонду соціального страхування України в Херсонській області стоїть складна задача підвищити рівень профілактичної роботи. Страховим експертом відділення вже збільшена кількість профілактичних заходів.

Що ж стосується роботодавців, то на виконання положень статті 13 Закону України “Про охорону праці”, з метою належної організації системи управління  охороною праці  в організаціях, установах та на підприємствах різних форм власності  необхідно:

1. Впровадити дієву систему управління охороною праці (далі СУОП);

- Призначити відповідальних,як того вимагає законодавство з охорони праці.

Розробити та затвердити:  положення, інструкції з охорони праці відповідно до штатних розписів, також вести ряд  журналів згідно законодавства.

В обов'язковому порядку проводити медичні обстеження працівників відповідних категорій та направляти списки або заключні акти медоглядів до відділення Фонду.

2. Вчасно 1 раз на три роки у відповідні терміни проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці з отриманням відповідних посвідчень керівниками  та особами, призначеними відповідальними за стан охорони праці. Відповідальні спеціалісти з питань охорони праці по підприємствах до 2014 року мали можливість  пройти навчання з питань охорони праці за рахунок коштів Фонду при наявності листа на ім'я начальника відділення Фонду, на жаль після початку реформування Фонду кошти не виділяються.

3. Щорічно розробляти  або коригувати комплексні заходи щодо досягнення безпечних та нешкідливих умов праці з направленням достатньої кількості коштів на придбання спеціального одягу, взуття ,засобів індивідуального захисту та вирішення питань з охорони праці, як того вимагає законодавство.

У зв’язку з призупиненням проведення перевірок  відповідальність керівників підприємств та служб охорони праці піднялась на ще вищий рівень.

Весь комплекс профілактичних робіт  має лише одну ціль: зменшити кількість випадків отримання травм працівниками на робочих місцях, максимально запобігти нещасним випадкам з тяжкими травмами, смертельним та груповим випадкам та професійній захворюваності. Це завдання стоїть як перед відділенням Фонду, так і перед страхувальниками, а також перед самими застрахованими. Бережімо найцінніше, що в нас є – наше життя та здоров»я.

Для своєчасного матеріального забезпечення та надання соціальних послуг, подання звітності по коштам Фонду з 1 серпня 2017 року страхувальникам ( підприємствам, установам, організаціям) та застрахованим особам необхідно звертатись до Олешківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  в Херсонській області за адресами:

в м. Олешки вул.. Крилова, 58 А    тел. 4-42-86, 2-15-08

в м. Гола Пристань вул.. Покришева, 93    тел. 2-15-95, 2-26-11

Страховий експерт Олешківського відділення

УВД ФСС  в Херсонській області                                          О.В.Козир