Продовжується не легка праця ………!

1501579049_20430121_108701333131993_4474136251797184480_n.jpgОсновними напрямками реалізації роботи з бездомними громадянами та особами звільненими з місць позбавлення волі є формування системи профілактики бездомності. Розвиток профілактичної роботи щодо запобігання бездомності, що полягає у роботі з особами, які відносяться до груп ризику. Також потрібно удосконалювати діючу систему соціального захисту бездомних осіб, облік бездомних осіб, вуличне патрулювання, реінтеграцію цих осіб, утворення мережі закладів соціального захисту бездомних громадян та осіб звільнених з місць позбавлення волі із залученням благодійних та громадських організацій до надання послуг, шляхом соціального замовлення .

Проводячи в ході роботи ряд дій по здійсненню заходів спрямованих на зменшення бездомності - дасть змогу створити якісну систему профілактики бездомності, удосконалити систему реінтеграції бездомних та осіб звільнених з місць позбавлення волі, зупинити зростання чисельності бездомних осіб та забезпечити реалізацію їх конституційних прав, сприяти покращенню соціально – економічної та морально – психологічної ситуації у державі, покращити якість соціальних послуг для бездомних громадян та забезпечити реалізацію першочергових потреб бездомних осіб в екстремальних ситуаціях.
Відповідно до вищезазначеного в Олешківському районі була прийнята програма « Медико-соціальна допомога бездомним громадянам, безпритульним дітям та особам звільненим з місць позбавлення волі, на 2017 рік » ( далі Програма ). На виконання цієї Програми Олешківським районним територіальним центром соціального обслуговування ( надання соціальних послуг ) Олешківської районної ради ведеться кропітка робота з виявлення, обліку та реєстрації безпритульних громадян та осіб звільнених з місць позбавлення волі. Постійно ведеться роз’яснювальна робота, з питання направлення в Олешківську районну лікарню для проходження флюорографічного огляду. Депутатським корпусом на виконання Програми було підтримано та виділено кошти з районного бюджету в сумі 11750.00 грн., а саме 9250,00 грн. – на придбання продуктових наборів та 2500,00 грн. – на придбання медикаментів. Станом на 01.08.2017 року видано 66 пайків на суму 6425,00 грн. Територіальним центром також впроваджено нову соціальну послугу – екстрене та кризове втручання. З початку року було виявлено 12 осіб – що потребують допомоги з різних питань. При районній організації Товариства Червоного Хреста Україні постійно функціонує банк одягу та взуття, де кожен потребуючий допомоги громадянин може отримати допомогу, а кожен хто бажає допомогти може принести речі, що можуть допомогти людям ( адреса : м. Олешки, Житлоселище,10-А). Налагоджена тісна співпраця з Олешківським районним сектором УДМС України в Херсонській області ( м. Олешки, вул. Центральна, 36) та Херсонським обласним центром обліку бездомних громадян «МАНГУСТ»( м. Херсон, вул. Перекопська 187-А), що допомагають відповідно в питанні отримання паспорта громадянина України, обліку та реєстрації громадянам України.
    Принципами роботи з бездомними громадянами та особами звільненими з місць позбавлення волі в наш час є індивідуальний підхід, забезпечення основних прав та свобод, цілеспрямованість і адресність в роботі, толерантність, конфіденційність, повага до гідності та недопущення негуманних та дискримінаційних дій щодо них, комплексний та системний підхід до аналізу оцінки умов життєдіяльності цих осіб та об’єднання дій держави, приватних структур, недержавного сектору у розв’язанні задач соціальної роботи.

Джерело: http://tercentrtcyr.ks.ua/news/468-prodovzhuyetsya-ne-legka-pracya-.html