Для чого реєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду?

c_100_100_16777215_00___images_portal_pfu.jpgЧасто у людей виникають питання щодо умов, порядку призначення, перерахунку та виплати пенсій. Але стояти в черзі під кабінетами місцевого управління Пенсійного фонду - досить обтяжливе заняття. І тому все більше жителів міста та району (як працюючих, так і пенсіонерів) віддають перевагу Інтернету, за допомогою якого можна отримати всю необхідну інформацію. Для цього потрібно всього лише зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України.

Зробити це зовсім не складно, і ми переконалися на власному прикладі, що реєстрація в якості користувача веб-порталу займає не так вже й багато часу. Перш за все потрібно прийти в управління ПФУ з паспортом та ідентифікаційним кодом, щоб оформити заяву. Спеціаліст видає клієнтові розписку про отримання заяви, в якій вказується реєстраційний код (його треба зберігати в таємниці до закінчення реєстрації). Вся ця процедура займає близько п'яти хвилин.

Наступні дії людина виконує в будь-якому зручному для себе місці. Головне - мати доступ до Інтернету. Зайшовши на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) і вибравши пункт меню «Реєстрація в порталі», потрібно заповнити реєстраційну форму. Вона дуже проста, і при її заповненні клієнт повинен слідувати поетапній інструкції (ввести персональний код заяви, логін і пароль, а також адресу своєї електронної пошти). На електронну пошту приходить повідомлення. Відкривши його, потрібно перейти за посиланням, тим самим підтвердивши реєстрацію на веб-порталі.
Люди, які є активними користувачами Інтернету, пройдуть реєстрацію дуже просто. Що ж стосується пенсіонерів, які не мають комп'ютерів, то вони можуть звернутися за допомогою до дітей і онуків, щоб ті завели їм ящик електронної пошти, що дозволить їм пройти реєстрацію на веб-порталі.

На сьогоднішній день в нашому управлінні вже 7447 осіб пройшли реєстрацію. Це і пенсіонери, і особи, зареєстровані в системі загальнодержавного пенсійного страхування. Отримавши доступ до свого персонального кабінету, люди можуть бачити, який був розмір пенсійних відрахувань за всі роки персоніфікованого обліку, який основний розмір пенсії, надбавок і індексації. А підприємці та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, можуть ознайомитися з умовами нарахування та сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, порядком складання звітності і так далі. Крім цього, на веб-порталі можна знайти багато іншої корисної інформації, а також задати питання спеціалісту ПФУ.

Перший заступник начальника

Олешківськогооб’єднаногоуправління

Пенсійного фонду України Херсонської області                        М.О. Науменко