«Ми за те, щоб продаж комунального майна був лише прозорим», - Андрій Гордєєв.

c_100_100_16777215_00_http___khoda.gov.ua_image_catalog_Victoriya_IMG_0375.JPG27 липня у депутатській кімнаті Херсонської обласної ради відбулася презентація проекту державного підприємства «СЕТАМ» (система електронних торгів арештованим майнаом) за участі голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва, заступника голови Херсонської облради Віталія Булюка, Міністра юстиції України Павла Петренка та генерального директора ДП «СЕТАМ» Віктора Вишньова.

На заході також були присутні представники районних та міських рад, представники ЗМІ.

Метою співробітництва є спільні дії з реалізації заходів практичного, інформаційного та навчального характеру для впровадженні в Україні єдиної прозорої системи електронних торгів з реалізації майна державної та комунальної форми власності, забезпечення необхідного взаємного доступу до інформаційних і технічних ресурсів, використання практичного досвіду, пов`язаного із впровадженням в Україні дієвих систем електронних торгів.

Міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що процес децентралізації, передача повноважень на місця – пріоритетний напрям, який обрала держава та українська влада. Тому дуже важливо, щоб місцеве самоврядування було спроможне використовувати максимально прозорі інструменти у своїй роботі.

«Комунальне майно, яке знаходиться у власності територіальної громади, раніше продавалося через стару процедуру аукціонів, подекуди непрозору. Зараз можливо здійснювати це через електронні майданчики, де є повний доступ для всіх бажаючих покупців, абсолютна транспарентність та неможливість маніпуляції з ціною. Це дає можливість територіальним громадам робити максимально прозорі процедури», - прокоментував Павло Петренко.

Електронний майданчик по продажу арештованого майна «СЕТАМ», створений Міністерством юстиції України разом з міжнародними партнерами, є прототипом системи «ProZorro», яка стала успішною по публічним закупівлям. Він охоплює сотні тисяч лотів від великих підприємств до мобільних телефонів. Це відкритий майданчик, де чесно, за конкурентною ціною можна придбати будь-яке майно.

Генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов акцентував увагу на тому, що здійснення такої процедури дозволяє підвищити вартість майна підчас продажу в середньому на 10% в залежності від його категорії.

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв зазначив: «Реформи, які зараз впроваджуються, покликані на те, щоб у нас було все прозоро та об’єктивно. Одним із таких механізмів є приватизація комунального майна. Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко пропонує виставляти це на публічні електронні торги, щоб не було ніяких зловживань в цій сфері і громада максимально отримувала зиск від реалізації майна».

Наприкінці зустрічі відбулося підписання чотирьохстороннього меморандуму про співпрацю та партнерство між Міністерством юстиції України, Херсонською обласною державною адміністрацією, Херсонською обласною радою та державним підприємством «СЕТАМ». Він передбачає співробітництво у сфері побудови в Україні прозорої, ефективної та дієвої системи електронних торгів з реалізації майна державної та комунальної форми власності відповідно до законодавства з дотриманням принципів економічної конкуренції та забезпеченням інтересів населення регіону.

«Ми за те, щоб продаж комунального майна був лише прозорим. Після підписання цього меморандуму кожну громаду, яка має на меті реалізувати те чи інше майно, ми будемо направляти на ресурс "СЕТАМ" », - переконав очільник області Андрій Гордєєв.

Херсонщина входить в п`ятірку областей, в яких реальзується цей проект.

Джерело: http://khoda.gov.ua/%C2%ABmi-za-te--shhob-prodazh-komunalnogo-majna-buv-lishe-prozorim%C2%BB----andr%D1%96j-gord%D1%94%D1%94v-