Втілення сучасних методів діагностики та лікування

c_100_100_16777215_00___images_IMG_0516(1).JPGФахівцями КП "Олешківська ЦРЛ" досить часто доводиться мати справу з хворими на патологію периферійних судин нижніх кінцівок. Більшість з них складають хворі з хронічними захворюваннями вен, зокрема варикозною хворобою. Значна кількість пацієнтів звертається до лікаря у прогресуючих випадках, коли захворювання набуває загрозливий характер.

За даними міжнародного обстеження (Vein Consult program) 8 з 10 осіб дорослого населення мають прояви хронічної венозної недостатності. Треба визнати, що якщо радикально не змінити ситуацію в цьому питанні, кількість запущених випадків та ускладнень хронічної венозної недостатності (деякі загрожують життю хворих), буде збільшуватись з року в рік.

Враховуючи актуальність проблеми, у 2004 році лікар-хірург районної лікарні  пройшов курси з флебології  (наука про судини) на базі медичної академії ім. Сеченова в м. Москва, стажувався на робочому місці в м. Сімферополь. З того часу в хірургічному відділенні впроваджені та удосконалюються сучасні методи діагностики та лікування варикозної хвороби (комбіновані венектомії, гемодинамічна корекція венозного кровообігу – CHIVA, склеротерапія, еластична компресія). У 2015 році, після освоєння методики на робочому місці в м. Черкаси, впроваджено та активно використовується метод ендовенозної лазерної коагуляції, проводиться просвітницька робота серед населення по профілактиці та ранньому виявленню варикозної хвороби.

Завдяки зазначеній роботі, зросла активність населення – збільшилась кількість звернень, консультацій та оперативних втручань на всіх стадіях хронічної венозної недостатності, що в свою чергу позитивно вплинуло на показники роботи відділення – оперативній активності, плановості, оберті ліжка. Так питома вага планових оперативних втручань при варикозній хворобі за останні роки 40,8 у 2014 р. , 45,7% у 2015 р. та 55% у 2016 р.  від усіх планових операцій хірургічного відділення.

Зазначена новітня технологія дозволила значно покращити надання необхідної спеціалізованої допомоги хворим. Втілення сучасних методів діагностики та лікування потребує суттєвої матеріальної та фінансової підтримки на місцевому рівні, адже державна медична субвенція є вкрай недостатньою.

Головний лікар КП "Олешківська ЦРЛ"                                       О.І.Попенко