Продаж акцій ПАТ «Червоний Чабан»

Реалізуючи політику нашої держави у сфері приватизації державного майна, Регіональне відділення Фонду державного майна в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі – Регіональне відділення) постійно проводить роботу по залученню інвесторів до управління підприємствами з корпоративними правами держави.

З метою забезпечення надходжень грошових коштів від приватизації  державного майна до Державного бюджету України та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2015 № 271 «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації у 2015-2017 роках», Регіональним відділенням проведено ретельну підготовку до продажу державного пакету                          ПАТ «Червоний чабан» (далі - Товариство)та заходи щодо пошуку потенційного інвестора.

Держплемзавод «Червоний чабан» приватизувався у 1997 році, як цілісний майновий комплекс. Основним предметом діяльності було розведення, вирощування та реалізація високопродуктивного племінного молодняку асканійської породи овець і здійснення робіт по заготівлі сировини та сільськогосподарської продукції.

Основні причини, які тривалий період не давали змогу забезпечити продаж 24,945% державного пакету акцій були:

- тимчасова зупинка виробничої діяльності підприємства;

- морально та фізично застаріле майно Товариства;

- зниження інтересу фондових бірж до результативного продажу.

Державний пакет акцій вказаного товариства постійно пропонувався до продажу, в тому числі на аукціонах на фондових біржах за методами підвищення та зниження ціни.

Але складна ситуація на кордоні Херсонської області, використання нерухомого майна Товариства для потреб Збройних сил України та розташування Товариства на прикордонній з окупованою Автономною Республікою Крим зоні потенційних інвесторів не приваблювала.

З метою підвищення зацікавленості з боку потенційних інвесторів, Регіональним відділенням регулярно оприлюднювалась на веб-сайті ФДМУ інформація про вказаний об’єкт приватизації та систематично проводилась робота з керівництвом Товариства щодо залучення до цього процесу потенційних інвесторів, неодноразово запрошувались до прийняття участі в торгах на фондовій біржі потенційні інвестори.

Так, у результаті активної спільної роботи та узгоджених дій Регіонального відділення, ПАТ «Червоний чабан» і потенційних інвесторів, реалізовано пакет акцій Товариства на суму майже 400 000 гривень.

Регіональне відділення, в межах повноважень, продовжує реалізацію завдань щодо наповнення Державного бюджету України та підвищення соціально-економічної ефективності виробництва шляхом залучення приватних інвесторів.

Презентаційна інформація про потенційні об’єкти приватизації, зокрема каталоги об’єктів малої та великої приватизації оприлюднено на сторінці Регіонального відділення на веб-сайті Фонду державного майна України, що дозволяє здійснювати пошук об’єкта за регіональною ознакою та типом об’єкта, де передбачено перехід на електронні майданчики для придбання об’єкта.

Запрошуємо до спільної роботи!