До уваги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!

Триває прийом документів від громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катострофи для оздоровлення у 2018 році.

Відповідно до п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 No854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» облік громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою і які мають право на забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги, проводять управління соціального захисту населення за місцем проживання.

Інформація про кількість громадян, узятих на облік для забезпечення путівками шляхом надання грошової грошової компенсації у наступному році, формується органами соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року.

Отже, пропонуємо громадянам вищезазначених категорій звернутися до управління соціального захисту населення Олешківської райдержадміністрації з відповідним пакетом документів до 15 жовтня поточного року для забезпечення путівкою на санаторно - курортне лікування у 2018 році!

Водночас нагадуємо!

У разі виникнення запитань щодо оздоровлення «чорнобильців» телефонуйте за номером: 4-57-25 ( управління соціального захисту населення)

Довідково: з 01.01.2017 р. передбачено новий механізм забезпечення санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема укладення тристоронньої угоди між санаторно - курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі буде забезпечено право вільного вибору санаторно - курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку.

Право на санаторно - курортне лікування мають громадяни, віднесені до І категорії, та діти - інваліди, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

З 1 січня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 No1029 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно - курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2017 році».

Постановою передбачено, що розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам і закладам здоровлення та відпочинку для санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, буде становлено:

- для осіб, віднесених до категорії 1, — 5 250 гривень;

- для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку)—17390 гривень;
- для дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, — 10840 гривень.