Про роботу місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Олешківського району щодо виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

       Сьогодні в Україні впроваджується масштабна реформа, спрямована на децентралізацію державного управління та створення дієвого місцевого самоврядування.

         Для  досягнення поставленої мети було прийнято ряд нормативно – правових актів, якими регулюється процес децентралізації влади в Україні.

Зокрема: Закони України  від 05.02.2015 року « Про засади державної регіональної політики» та від 05.02.2015 року « Про добровільне об’єднання територіальних громад», постанова Кабінету Міністрів України від   08.04.2015 року «Про затвердження методики формування спроможних територіальних громад» та інш. 

        Структурними підрозділами районної державної адміністрації, районними службами, органами місцевого самоврядування  проводилася робота щодо виконання основних положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»

        На виконання розпорядження  голови обласної державної адміністрації від 14.09.2015 р. № 535 «Про обласну робочу групу з питань децентралізації державної влади» розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17.09.2015 року № 456 утворено районну робочу групу з питань децентралізації державної влади, до складу якої включено крім керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, окремих голів місцевих рад, районних служб, голова Громадської ради при районній державній адміністрації, голова районної громадської організації «Олешківський Спас», голова Херсонського обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних голів.

З метою посилення поінформованості населення стосовно впровадження в Україні політики децентралізації в районі здійснюється інформаційний супровід обговорюваного питання. Так, через друковані засоби масової інформації доносяться до населення інформація про шляхи та принципи введення новацій, на сайті районної державної адміністрації створена рубрика «Децентралізація влади» (http://tsurupinsk-rda.ks.ua/detsentralizatsiya-vladi)де розміщується відповідна інформація.

На виконання  спільного розпорядження голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради    від 30.04.2015 року №265/31 спільно з місцевими радами були розроблені  пропозиції до проекту перспективного плану формування територій громад Херсонської області, а саме: паспорти спроможних громад з описами кожної такої громади та відомості про територіальні громади, що увійдуть до складу об’єднаної територіальної громади.

З метою кращої поінформованості населення стосовно процесу децентралізації, що розпочався у нашій країні після прийняття 5 лютого       2015 року Закону України ”Про добровільне об’єднання територіальних громад”,  у населених пунктах Олешківського району згідно графіку пройшли зібрання за участі представників Офісу реформ обласної держаної адміністрації, Олешківської районної державної адміністрації, сільської влади  та громадськості. Під час проведення зустрічей з громадськістю акцентується  увага на перевагах, які отримають громади внаслідок проведення реформи.

В ході зустрічі обговорювалося питання про утворення, відповідно до Перспективного плану об’єднання територіальних громад, 4-х об’єднаних територіальних громад з центрами у м. Олешки, смт Нова Маячка,        с. Виноградове та с. В. Копані.

З метою надання  відповідної правової, методичної та організаційної допомоги, у тому числі із залученням до цієї роботи працівників регіонального відділення Асоціації міст України (Оленківської Л.П. та Возаловської Н.А.) 08.07.2016 року в м. Олешки – адміністративному центри Олешківської об’єднаної територіальної громади  відбулася  робоча зустріч за участю голів Солонцівської, Підстепненської та Козачелагерської сільських рад,  головою Олешківської  міської ради, першого заступника голови районної державної адміністрації та представників структурних підрозділів районної державної адміністрації.

 13.07.2016 року проведена відповідна робоча зустріч на території В.Копанівської сільської ради за участю голів всіх місцевих рад, активів територіальних громад району та  працівників регіонального відділення Асоціації міст України. А 18 липня 2016 року перший заступник голови районної державної адміністрації К.М. Буганов та члени робочої групи мали зустріч з активом громад Раденської та Костогризівської сільських рад.

20.07.2016 робоча група Олешківської райдержадміністрації разом з представниками офісу реформ продовжила зустрічі з громадами Олешківського району з питання добровільного об’єднання територіальних громад. На цей раз зустріч відбулась з активом громад сіл Подо-Калинівка, Стара Маячка та Абрикосівка.

Питання  щодо проведення добровільного об’єднання територіальних громад в районі постійно обговорюються  при проведенні  «Дня голови місцевої громади». Так, 14.09.2016 року під час проведення чергового заходу одним із питань порядку денного було питання добровільного об’єднання територіальних  громад. У зазначеному заході  брали участь експерти Асоціації міст України Вікторія Корецька та Анатолій Негра, які  ще раз роз’яснили присутнім  актуальність  створення добровільного об’єднання громад.

По результатам проведеної в районі роботи розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 29 серпня 2016 року № 638 «Про затвердження висновків щодо відповідності проектів рішень Новомаячківської селищної ради та Ювілейної сільської ради Олешківського району Херсонської області стосовно добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України» вже затверджені відповідні висновки. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації  від 07 вересня 2016 року № 662 затверджені відповідні висновки Великокопанівської та Абрикосівської сільських рад Олешківського району.ЦВК призначило вибори в Б-Копанівську об’єднану громаду на 18грудня 2016р.

Робота щодо виконання в районі  Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» продовжується.