Абрикосівська та Подокалинівська сільські ради Олешківського района долучилися до «децентралізаційного марафону»

c_100_100_16777215_00___images_IMG_0018(1).JPG20 липня робоча група Олешківської райдержадміністрації продовжила зустрічі з громадами Олешківського району з питання добровільного обєднання територіальних гомад. На цей раз зустріч відбулась з активом громад сіл Подо-калинівка, Стара Маячка та Абрикосівка.

В ході зустрічі обговорювалося питання про утворення, відповідно до Перспективного плану об’єднання територіальних громад, Великокопанівської об’єднаної територіальної громади, до якої планується входження вищезазначених населених пунктів.

Так, перший заступник голови райдержадміністрації Костянтин Буганов та представник офісу реформ Наталія Возаловська зупинилися на  основних моментах положень законодавства щодо децентралізації, переваг об’єднаних самодостатніх громад, спроможних надавати людям на місцях весь спектр необхідних соціальних та інших послуг, відзначивши, що результатом процесу об’єднання повинно стати утворення таких громад, які матимуть фінансову можливість утримувати інфраструктуру, створювати умови для власного розвитку та підвищення економічної спроможності.

Звертаючись до громадськості, перший заступник голови райдержадміністрації Костянтин Буганов зауважив:

- Сьогодні ми проходимо один з найголовніших етапів – спілкування з людьми. Нам необхідно донести до Вас об’єктивну інформацію, що об’єднання громад, це крок, який є політично необхідним, економічно обгрунтованим та таким, що принесе користь для людей. Децентралізація – це, в першу чергу, передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Зрозуміло, що передбачається посилення бюджетної відповідальності через механізм запровадження власних податків та права розпоряджатися ними. Внаслідок реформи децентралізації,громади отримають повноваження, а під повноваження – необхідні ресурси. Органи місцевого самоврядування відповідатимуть за шкільну та дошкільну освіту, охорону здоров’я первинного рівня (амбулаторії, поліклініки), заклади культури, благоустрій та багато інших важливих повсякденних питань.Та головне – контроль за владою на місцях будуть здійснювати самі люди.

Окрім цього, очільник району висловив впевненість у тому, що обговорення питання об’єднання громад на сьогоднішній зустрічі додасть розуміння того, що ми робимо, та пришвидшить темпи об’єднання громад.

Під час активного обговорення у залі, головою Великокопанівської сільської ради Валентиною Костенко було зауважено, що розуміє, нове завжди відлякує, але від цього нікуди не подінешся і не втечеш, а якщо хочемо жити добре, то повинні на себе брати відповідальність і скористатися наданими можливостями.

Учасників зустрічі цікавили питання оптимізації мережі навчальних закладів, функціонування лікувальних закладів, перспективи ремонту доріг, земельні питання інше. Обґрунтовані відповіді та роз’яснення були надані на всі питання, які турбували громадян.c_100_100_16777215_00___images_IMG_0022(1).JPG