Прем’єр-міністр: Подальша децентралізація залишається пріоритетом для Уряду

04/01/2018

Детальніше...Розпочата 2014 року реформа децентралізації залишається пріоритетом роботи Уряду. Як свідчать дані Асоціації міст України, в 2017 році фінансова децентралізація забезпечила зростання місцевих бюджетів до 170 млрд грн, а власні доходи 366 об’єднаних територіальних громад, створених в результаті реформи і залучених до міжбюджетних відносин, зросли в 1,8 разів.

Детальніше...

Про розвиток місцевого самоврядування в контексті реформ дискутували на Херсонщині

27/12/2017

Детальніше...26 грудня, у Херсонському центрі Розвитку місцевого самоврядування дискутували про результати впровадження реформи на Херсонщині у поточному році, суб'єктивні та об'єктивні перешкоди реформи та про плани на 2018 рік.

Детальніше...

Об’єднані громади створюють сучасні сервіси для надання найпопулярніших адміністративних послуг, – В’ячеслав Негода

21/12/2017

Вже 79 об’єднаних громад надають якісні адміністративні послуги в форматі «єдиного вікна» в ЦНАП або в форматі віддаленого робочого місця адміністратора. Про це повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

Детальніше...

Президент очікує у 2018 році зростання бюджетів об’єднаних громад

05/12/2017

Президент Петро Порошенко наголошує, що в цілому процес добровільного об'єднання територіальних громад слід точно визнати успішним і «вигоду від децентралізації отримують не лише великі міста та обласні центри». Глава держави також висловив сподівання, що Верховна Рада ухвалить Державний бюджет на 2018 рік, що передбачає подальше збільшення чинної доходної бази місцевих бюджетів.

Детальніше...

Прем'єр-міністр пропонує ліквідувати дублювання функцій місцевих рад та адміністрацій і оновити нормативну базу із адмінтериторіального устрою

05/12/2017

Детальніше...Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пропонує в рамках реформи децентралізації ліквідувати практику дублювання функцій місцевих рад та адміністрацій та оновити нормативну базу з питань адміністративно-територіального устрою України. Про це Глава Уряду сказав під час Другого форуму об’єднаних територіальних громад. Форум пройшов за підтримки Уряду України та за участі Президента Петра Порошенка і Голови Верховної Ради Андрія Парубія.

Детальніше...

Місцеві лідери мають серйозно зайнятися локальною економікою, - Володимир Гройсман

05/12/2017

Детальніше...Після запровадження першого етапу децентралізації і передачі на місця достатніх повноважень та фінансових ресурсів настав час місцевим лідерам взяти на себе відповідальність і серйозно зайнятися локальною економікою. Про це в ефірі «5 каналу» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.     

Детальніше...

Утворено «Асоціацію об’єднаних територіальних громад Херсонщини»

04/12/2017

Детальніше...30 листопада, відбулися установчі збори об’єднаних територіальних громад області,, під час яких прийняли рішення про створення «Асоціації об’єднаних територіальних громад Херсонщини».

Детальніше...

На Херсонщині буде утворено ще 15 об’єднаних територіальних громад, - Дмитро Бутрій

01/12/2017

Детальніше...Під час доповіді щодо проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2018 рік на засідання колегії ОДА в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій поінформував щодо планів розвитку об’єднаних територіальних громад в рамках стратегічного напрямку «Регіональна політики».

«В області вже утворено 26 ОТГ, які об’єднали 95 місцевих рад, а це понад 30% від загальної їх кількості. У 2018 році планується створення ще 15-ти таких громад», - зазначив Дмитро Бутрій.

Детальніше...

Рада підтримала законопроект щодо спрощення планування територій ОТГ, - Геннадій Зубко

17/11/2017

Ми відкриваємо ОТГ шлях управляти своїми територіями. Так прокоментував прийнятий Парламентом у першому читанні законопроект №6403 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», спрямований на спрощення планування територій для громад, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Детальніше...

Глава держави: Децентралізація – одна з найрезультативніших реформ

24/10/2017

Детальніше...Президент Петро Порошенко наголошує, що децентралізація в Україні подолала скептичні настрої на місцях і довела свою ефективність для розвитку місцевих громад.

Детальніше...

На Херсонщині обговорили нові бюджетні можливості громад від децентралізації

13/10/2017

 Детальніше...В ОДА відбулось засідання регіональної платформи з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування під назвою «Державний бюджет України 2018: виклики та перспективи для місцевого самоврядування», організоване Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України.  В ньому взяли участь директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Вітренко, секретар міської ради Олена Урсуленко та виконавчий директор Херсонського РВ АМУ Лариса Оленковська, народний депутат України Олександр Співаковський, представники райрад, райдержадміністрацій та голови ОТГ.

Детальніше...

Об'єднання громад триває: ще 71 ОТГ готова провести перші вибори цього року

11/10/2017

Детальніше...На розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших місцевих виборів у 71 об’єднаній територіальній громаді, до складу яких увійшли 317 місцевих рад. І такі звернення продовжують надходити до ЦВК. Ще близько 50 ОТГ знаходяться на завершальних стадіях процедур об’єднання.

Детальніше...